Zmiękczacz wody EKOMECH Cabinet CV56Flo-10
U nas w kwocie brutto
2599zł
Typ sterowania Fleck5600Flo
Przepływ maksymalny w m3/h 1,0
Rozmiar zbiornika w calach 10x35
Ilość złoża w litrach 25
Przyłącza w calach 1
Gwarancja jakoŚci i wydajnoŚci dziĘki zastosowaniu najwyŻszej jakoŚc komponentÓw:
OFERTA
 

Przedmiotem aukcji jest Zmiękczacz wody EKOMECH Cabinet CV56Flo-10 produkowany przez Centrum Wody EKOMECH wiodącego producenta filtrów do wody.Jest to największe urządzenie produkowane w formie cabinetu ze zbiornikiem Structural 10x35 cala.Dzięki bezpośredniej współpracy z Koncernem Pentair i zastosowaniu nowej wersji obudowy cabinetu SoftFlo firma Ekomech wypuszcza na rynek estetyczne i trwałe urządzenie oparte na najwyższej jakości komponentach. Obniżona cena obowiązuje wyłącznie w okresie trwania aukcji . Dodatkową zachętą jest zastosowanie jonitu Firmy ROHM end HAAS ( obecnie Dovex) typu Amberlite SR1L Na (kliknij aby zabaczyć kartę katalogową producenta) produkowanego we Francji bez dopłaty.

 

Zmiękczacz wody Ekomech Cabinet CV56Flo-10 przeznaczony jest do redukcji twardości w wodzie użytkowej na drodze wymiany jonowej.

Wody zawierające nadmierną twardość są przyczyną powstawania kamienia kotłowego, oraz nadmiernego zużycia środków myjąco- piorących. Efektem tego są zanieczyszczone kamieniem kotłowym instalacje, urządzenia sanitarne a co za tym idzie znaczny wzrost kosztów ogrzewania i przygotowywania cieplej wody użytkowej.
Zastosowanie Zmiękczacza wody Ekomech Cabinet CV56Flo-10 zapewni długoletnią, bezawaryjną pracę oraz niskie koszty eksploatacyjne (przy właściwej konserwacji)

.


Zmiękczacz wody Ekomech Cabinet CV56Flo-10 ma zastosowanie w :

 

Domkach jednorodzinnych -.uzdatnianie wody pitnej oraz do potrzeb socjalno-bytowych,
Hotelach , restauracjach - uzdatnianie wody pitnej oraz do potrzeb socjalno-bytowych,
Pralniach - uzdatnianie wody technologicznej,
Zakładach produkcyjnych - uzdatnianie wody potrzebnej do procesu technologicznego,
Oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest zmiękczona woda i nie jest wymagana praca ciągła
(przerwa na regenerację o 2 w nocy)

W zależności od składu fizyko-chemicznego oraz potrzebnej ilości wody uzdatnionej należy łączyć kilka filtrów w układ szeregowy lub równoległy.

 


   
 
DANE TECHNICZNE
 
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
dane opis
dane
opis
dane
opis
dane
opis
 
OPIS PRZEDMIOTU
 

Zasada zmiękczania wody:
Twarda woda wchodzi do systemu wymiennika jonitowego poprzez zawór sterujący . Przechodzi przez żywicę jonitową znajdującą się wewnątrz zbiornika (zielone strzałki) Jony „twardych ” minerałów wody są podmieniane z jonami sodowymi na żywicy i dzięki temu woda jest zmiękczona na wyjściu zmiękczacza. Po przyjęciu określonej ilości jonów „twardych ” minerałów wody uruchamia się automatyczna regeneracja.
Proces Regeneracji
Proces regeneracji odbywa się w czterech fabrycznie zaprogramowanych etapach:

  1. Szybkie płukanie (czerwone strzałki) – woda przeprowadzana jest w przeciwnym kierunku do pracy, czyli rurą dystrybucyjną w dół, jonit jest podnoszony delikatnie do góry dzięki temu ze złoża wypłukiwane są części stałe i odprowadzane poprzez zawór sterujący do kanalizacji.
  2. Nasolenie jonitu (różowe strzałki) –solanka wytworzona w zbiorniku solanki zasysana jest do zbiornika wymiennika poprzez inżektor w zaworze sterującym. Wraz z wodą przechodzi przez żywicę jonitową (z góry w dół) i wychodzi rurą dystrybucyjną zaworem sterującym do kanalizacji. Podczas tego etapu jony „twardych ” minerałów z jonitu podmieniane są z jonami sodu z solanki. Dzięki temu jonit zostaje zregenerowany i powtórnie gotowy do pracy.
  3. Wypłukiwanie solanki – Jonit zostaje przepłukany wodą z resztek solanki.
  4. Napełnianie zbiornika solanki (żółte strzałki) – zbiornik solanki jest napełniony zaprogramowaną ilością wody Po przeprowadzeniu procesu regeneracji wymiennik jonitowy gotowy jest do pracy.

 

Filtr jest zbiornikiem z tworzywa sztucznego produkcji Structural wzmocnionego włóknem szklanym w który wkręcony jest zawór Fleck pływak5600Flo (kliknij aby zobaczyć) , który jest wstawiony w obudowę typu Flo produkcji Pentair. Obudowa ta jest jednocześnie zbiornikiem solanki. Firma Ekomech mając na względzie trwałość i niezawodność jako jedna z niewielu w Polsce ze względu na cenę zakupową do sterowania odżelaziaczy stosuje zawór Fleck 5600 flo. W zaworze tym zastosowany jest system tłokowy do przestawiania cyklów regeneracji, oraz elektroniczny sterownik SXT. Zaletą takiego systemu są znacznie większe przepływy czego efektem jest lepsze popłukiwanie złoża. W celu maksymalnej efektywności złoża i optymalnego zużycia soli, do regeneracji zastosowany jest wodomierz, który uruchamia regenerację po zużyciu zaprogramowanej ilości wody. Zamontowana standartowo opcja Mixing pozwala mieszać wodę surową ze zmiękczoną w celu uzyskania odpowiedniej twardości.
miejsce na opis
 
GALERIA
 
 
Dodatkowo...
 
Tu znajdzie się zawartość class "dodatkowo"
dane
opis opis opis opis opis
dane
opis opis opis opis opis
dane
opis opis opis opis opis
 
 
 
 
 
WAZNE INFORMACJE
 
miejsce na opis

miejse na opis

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
eget erat iaculis a porta risus ali

Przedpłata na konto lub płatność przy odbiorze osobistym

37 1140 2004 0000 3102 3640 4847

Oferujemy takze wysylke kurierem dla

mniejszych zamowien

Kurier DPD
Przesylka zwykla 18zl
Przesylka pobraniowa 30zl
  Kurier UPS
Przesylka zwykla 18zl
Przesylka pobraniowa 30zl
 
MontaZ
miejsce na opis
 
 
DLAcZEGO MY?
 
Jestesmy bezpośrednim importerem najlepszych koncernów produkujących
komponenty do uzdatniania wody
 

Szanowni państwo.

Centrum Wody EKOMECH od 1988 roku zajmuje się problemami wody. Firma nasza wykonywała instalacje sanitarne
i centralnego ogrzewania, oraz zajmowaliśmy się montażem i serwisem urządzeń uzdatniających wodę na zlecenie firm zagranicznych. współpraca ta pomogła nam poznać najnowsze technologie w dziedzinie uzdatniania wody.

Od 1991 roku firma zaczęła produkować własne urządzenia na bazie stalowych zbiorników produkowanych na nasze zlecenie. Około 1994 roku produkcję oparliśmy na zbiornikach z laminatu produkowanych na nasze zlecenie przez polską firmę. Niestety zbiorniki te mimo wysokiej wytrzymałości na ciśnienie nie wyglądały estetycznie. z tego powodu postanowiliśmy oprzeć naszą produkcję na importowanych zbiornikach z Włoch i zaworach firmy Autotrol.

W 1996 roku nawiązaliśmy współpracę z kilkoma firmami importującymi wyroby firmy Structural oraz Fleck, z USA a później z Europy.